środa, 22 lutego 2017

Z zewnątrz

Stadiony zwiedzone jedynie z zewnątrz
Do tej pory zwiedziłem kilka stadionów. Jednak w moim życiu były również takie, które z różnych powodów, z reguły z braku czasu oglądałem jedynie z zewnątrz. Chciałbym przedstawić Wam ich obraz. Każdy jest inny. Każdy ma swoją niezwykłą historię.
Oto one:
BayArena, czyli stadion piłkarski, znajdujący się w niemieckim Leverkusen, gdzie swoje mecze rozgrywa Bayern. Światła na boisku zapewniają 4 maszty o wysokości 45 metrów każdy, na których zamontowano 220 punktowych źródeł. Moc oświetlenia przewyższa surowe wymagania FIFA :) Ale spokojnie ... zawsze jest zasilanie ... awaryjne.
Źródło: http://footballtripper.com/wp-content/uploads/2014/08/bay-arena-aerial.jpg
Philips Stadion - 36 tysięcznik, gdzie mecze rozgrywa holenderskie PSV Eindhoven. Warto zaznaczyć, że jedno miejsce na trybunach jest szczególne i pozostaje zawsze wolne. Wcześniej zajmowane było przez wiernego kibica - Fritsa Philipsa, syna jednego z założycieli firmy Philips. Do późnej starości uczęszczał na większość meczy. Zmarł w 2005 rok. Władze klubu postanowiły upamiętnić jego osobę, pozostawiając miejsce, na którym zasiadał zawsze wolnym. Piękny gest!

Źródło: http://footballtripper.com/wp-content/uploads/2014/08/philips-stadion-exterior.jpg

Olympiastadion - stadion Olimpijski w Berlinie, gdzie rozgrywane są mecze Pucharu Niemiec oraz Bundesligi. Zbudowany w 1916 roku na potrzeby Igrzysk Olimpijskich, które nie odbyły się z powodu wojny światowej. Obiekt doczekał się swojej Olimpiady dopiero 20 lat później. Na stadionie odbyły się wielkie wydarzenia religiljne i kulturowe: m.in. msze święte 2 papieży - Jana Pawła II i później Benedykta XVI, a także jedne z największych na świecie koncertów Madonny, czy grupy Depeche Mode.
Amsterdam ArenA, który należy do jednych z najnowocześniejszych stadionów w Europie. Z ciekawostek, murawa była wymieniana w nim nie raz, nie 5, nie 10, a 15 razy. Problem z nasłonecznieniem? Słaba jakoś trawy? Problem z rozsuwanym dachem? :P Ależ skąd. Co roku na obiekcie odbywa się Sensation, czyli cykl masowych imprez muzycznych. Cały Amsterdam :)
Źródło: http://traveldigg.com/amsterdam-arena-the-pride-stadium-of-dutch-society/
Na koniec najbardziej klimatyczny, a zaraz najbardziej obskurny obiekt, czyli Generali Arena, na którym mecze rozgrywa czeska Sparta Praga. Władze stale go modernizują, a efekty są jakie są :)
Jak widzicie, każdy obiekt ma swoją niepowtarzalną historię. Będąc w danym mieście nie mogę po prostu nie zobaczyć obiektu miejscowej drużyny. Z pewnością miłość do piłki odziedziczyłem po dziadku. Pasja. Prawdziwa ... pasja :)

3 komentarze:

 1. Dobrze masz swoją pasję i ją rozwijasz ;) czekamy na więcej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. There's shocking news in the sports betting world.

  It's been said that any bettor must watch this,

  Watch this or stop betting on sports...

  Sports Cash System - Sports Betting Robot

  OdpowiedzUsuń
 3. QUANTUM BINARY SIGNALS

  Professional trading signals sent to your mobile phone daily.

  Start following our trades NOW & make up to 270% per day.

  OdpowiedzUsuń